Etiket arşivi: blogger

Sosyal Medya`nın Dünü

Aslında “Sosyal Medya’nın dünü, bugünü, yarını…” olarak planladığım yazının sadece ilk bölümü bile o kadar uzadı ki, bunu bir yazı dizisi haline çevirmenin daha mantıklı olacağını düşündüm. Buyurun bu yazı dizisinin ilk kısmı…

mIRC vardı, asıl adı IRC ama bağlanabilmek için kullanılan programın adı ile daha çok anıldı, benim de aklımda öyle yer etmiş. Okumaya devam et

Captain America – Sentinel of liberty

Captain America – Sentinel Of Liberty(Yüzbaşı Amerika –  Özgürlüğün Bekçisi)
Marvel`in en ünlü kahramanlarından birinin mobil oyunu filmin hemen ardından piyasaya sürülmüştü.

Bu oyun ile ilgili detaylı inceleme yazısını Bir hayal kırıklığı: Captain America – Sentinel of liberty linkinde bulabilirsiniz.

Blip.me uygulaması

3 basit ekrandan oluşan gayet kolay kullanımlı bir uygulama, hatta şöyle hızlıca Twitter’da yazılan mesajlar arasında “blip me” diye aratırsanız, bir sürü kişinin “blip blip” deyip durduğunu görebilirsiniz.

Bu uygulama ile ilgili inceleme yazısını blip.me Denen Manyak Şey linkinde bulabilirsiniz.

Socialcam ile Video Paylaşım Keyfi

Twitter`ın hayatımıza girmesiyle başlayan ciddi değişimin eserlerinden biri de bu uygulama. FourSquare, Instagram vb uygulamaların ardından bir başka güzel uygulama da SocialCam benzer bir çok uygulama olmasına karşın bence şimdiye kadar yayınlanmış uygulamar arasında en iyisi olan Social Cam ile ilgili detaylı inceleme yazımı Socialcam ile Video Paylaşım Keyfi adresinde bulabilirsiniz.

Ben Nasıl Blogger Olucam – 5

Ben nasıl blogger olucam serimize kaldığımız yerden devam edelim. :)
Diğer yazılar [1],[2],[3],[4] henuz göz atmadıysanız onlara da göz atmanızı tavsiye ederim.

Evet bu benim maceram bir şeyler yazmaya başladığımdan beri kendi acemiliğim ve bunun içerisinde gözlemlediğim detaylarla ilgili size bir şeylerden bahsetmek istediğim bir yazı dizisi olduğunu daha önce de söylemiştim.

Şimdiye kadar üstadları okuduk, sonrasında yazdığımız yazılarda nelere dikkat edeceğimize karar verdik…

Peki yazımızı yayınladıktan sonra daha çok kişinin görmesi için neler yapabiliriz?

Okumaya devam et

Ben Nasıl Blogger Olucam – 4

Son bir senedir ara ara yazıyorum bir şeyler, Ben Nasıl Blogger Olucam kategorisi altında sıraladığım yazılarda şimdiye dek genelde okuduğum üstadlardan bahsetmiştim. Buna yine devam edeceğim elbette, yalnız biraz ara verip yazmak ile ilgili  birşeylerden bahsetmek istedim.
Tabii ki bu bahsedeceklerim birer kural değil, sadece kendi izlenimlerim.

Okumaya devam et

Ben Nasıl Blogger olucam? – 3

Geçtiğimiz sene bu zamanlar başladığım, Ben Nasıl Blogger olucam? – 1 ve Ben Nasıl Blogger olucam? – 2 başlıkları ile ilk iki bölümü yazdığım yazılarıma çok ara verdiğimi farketmemle başladı hikayenin devamı…

Hatta aradan bir sene geçti diye tekrar paylaştığımda, yazılarının düzenliliği ve titizliğine hayran olduğum Teakolik Hamza‘ dan şu tepkiyi aldığımda çok heyecanlandım…

Twitter’da bir kaç kez RT edilmesi de ara vermemin bir hata olduğunu belgeler nitelikteydi…

Şöyle yazılmış yorumlara bakarken Okumaya devam et

Hem yazdım Hem oynadım -2

Önceki yazımı hatırlarsınız elbet… Hatırlamayanlar için Hem yazdı hem oynadım
Hazırlıklardan falan bahsetmiştim çektiğimiz videoyu eklemiştim.

Şimdi size biraz bu çalışmaların kamera arkalarını göstermek istedim.

Bu workshop günü Proximity İstanbulda neler yaptığımızla ilgili size fikir verecek bir video…
Tabi ki deli deli olduğumuz zamanlar kesilmiş, en uslu hallerimizle derlenmiş olanı… ;)

Okumaya devam et

3. Blog yazarları buluşması

Hayatımın Renkleri Burcu’nun ev sahipliğinde 3. Blog yazarları buluşmasına Seviye ile birlikte  katılacağız :)

Burcu’nun buluşma ile ilgili notu:
“Buluşmamızda keyifli bir sohbetin yanında kahvaltı tabağı ve sınırsız çay seçeneğimiz var ve kişi başı bedeli 10 TL. Ayrıca sizlerin de evde yaptığı ikramlıkları memnuniyetle kabul ediyoruz.

İlk iki buluşmada tekrarlanan hediyeleşme etkinliğini biraz değiştirdik. Birbirimize hediye vermek yerine okulların açıldığı bu dönemde ihtiyacı olan bir öğrenciyi sevindirecek ( kalem, silgi, boya kalemi, hikaye kitabı vb..) birkaç malzemenin zarf içinde getirilmesini rica ediyoruz…”

Diğer ikisinde neler olmuş öğrenmek isterseniz: 1. Blog yazarları buluşması ve 2. Blog yazarları buluşması adreslerine ulaşabilirsiniz :)

Ev sahibimizin buluşma hakkındaki yazısı için de 3. Blog yazarları Buluşması adresine uğraya bilirsiniz.

Ben nasıl blogger olucam? – 2

Bir kaç gün önce ilk bölümünü yazdığım “Ben nasıl blogger olucam?” gerçekten çok keyifli sohbetlere neden oldu. İyiki başlamışım :)

Listeden devam ediyorum tabi ki dedik ya öğrenecek çok şeyimiz var. Bunlardan en önemlisi tecrübedir… Dikkat ederseniz listemin büyük kısmı blogger olarak olmasa(kendilerine göre) bile kendi dallında oldukça tecrübe kazanmış kişiler… ;) Okumaya devam et