Gittikçe körelen bir adet: Blog Yazmak

nokia_6300_zoomBen blog yazmaya başlayalı 6 seneden fazla zaman olmuş. İlk günlerimi hatırlıyorum da her hafta bir şeyler yazıyordum. Tabi bunda en büyük etkenlerden biri Beylikdüzü’ünden kalkıp Gayrettepe’ye işe geliyor olmamın büyük etkisi var. 2 ila 2.5 saat civarı süren yol maceramda biraz yazıyor, biraz uyukluyordum. İlk blog yazmaya başladığımda Nokia 6300 bir telefonum vardı. Onunla Edge ile bağlanıp bir şeyler yazmaya çalışıyordum.

Geçen zamana bakınca her geçen gün ciddi şekilde yazma alışkanlığımı kaybetmişim. Tabi Friendfeed ve Twitter’ın yükselişinin bu süreçte ciddi bir etkisi var Mevcut tüm içeriği mikroblog sitelerinde yani bugünkü popüler adı ile sosyal mecralarda tüketince yazacak pek bir şey kalmamaya başladı. Bir de etkileşim ve geri dönüşler de daha hızlı olunca zamanın çoğu muhabbetle geçer oldu.

Geçtiğimiz günlerde katıldığım bir etkinlikten bahsetmiştim(LG-G3 ile yeni ve farklı bir deneyim) Bu etkinlik esnasında etkinliği düzenleyen SodaMedya’nın sahiplerinden biri olan Özgür Poyrazoğlu ile ayak üstü sohbet ederken son yıllardaki blogger etkinliklerindeki değişimden de konuştuk. Aynı zamanda kendi de BabaOlmak.com blogunun yazarı olan Özgür “insanlar twitter ve benzeri platformlara yönelince blog yazanlar azaldı olanlarında çok azı bu kültürün tam gerekenlerini yerine getiriyor” sözü ile farkettim ki ben de bu alışkanlığını kaybedenlerden biriydim.

anatomi12Uzun zamandır sorunlu olmasını bahane ederek yazmaktan kaçtığım bloguma yeniden bir şeyler yazma isteğini duydum. Aslında bir ara gayet iyi motive olmuştum yazmak için hatta kendimce gayet güzel ve ilgi çekici olduğum bir hikaye bile yazmaya başladım fakar her başladığım hikaye gibi onu da sonunda yarım bırakmıştım. (Bakmak isterseniz:Çaresiz) onu da yeniden düzenleyip yeni bölümlerini hazırlamaya başladım sanırım bu sefer bitirene kadar devam edeceğim.

Her neyse umarım bir daha bu kadar uzun süre ara vermem. Blog yazmanın keyfini yeniden hissetmek güzel birşey.
Benden önce yazmaya başlayıp en azından motivasyonunu hala benden daha yüksekte tutanlara da selam olsun…

Gittikçe körelen bir adet: Blog Yazmak” üzerine 2 düşünce

  1. e-vren ;)

    Blog yazanların ve okuyanların azalması konusundaki tespite katılıyorum. Facebook instagram bizi hıza ve pratikliğe alıştırdı. Blog denen sistem sosyal ağlar karşısında çok hantal kaldı. Ancak bunu tutkuyla devam ettiren ve ısrarla bloglardan bilgilenen yine de çok insan var.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir